Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich
w Świdnicy

„Żeby zmieniło się nasze życie,
musimy najpierw zmienić samych siebie.”

PRACE W HOSTELU

Nie marnujemy czasu, nie lenimy się, pracujemy. W ostatnim czasie odnowiliśmy nasz salon, kuchnię i sypialnie. Pomieszczenia te wymagały drobnych napraw oraz odświeżenia. Nowy kolor spowodował, że wszystko wygląda o niebo lepiej. Przed wejściem do hostelu wykonaliśmy nowe podejście. Korzystamy z rad naszego konserwatora i budowlańca, a wykonując te pracy nabywamy doświadczenia. Eryk stał się budowlańcem z prawdziwego zdarzenia. Stałym elementem utrzymania trawników w należytym porządku na terenie hostelu, warsztatów i zakładu to ich regularne koszenie.

Zadanie to spoczywa na Patryku i Eryku. Wielką satysfakcję sprawia nam fakt, że sami wykonujemy te prace. Patryk pod opieką pani Doroty założył klomb kwiatowy. Twierdzi, że będzie go regularnie pielęgnował. Włożony wysiłek zostaje dowartościowany przez naszych wychowawców. Jednak oprócz nagród ważne jest poczucie wykonania czegoś dobrego i pożytecznego.

Teraz wspólnie zdecydowaliśmy o budowie grilla na miarę naszych marzeń i wymagań.  Nie kupujemy go, tylko sami zbudujemy. Zobaczymy, jaki będzie efekt.

Scroll to Top