Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich
w Świdnicy

„Żeby zmieniło się nasze życie,
musimy najpierw zmienić samych siebie.”

Święta Bożego Narodzenia

„… Kto wie czy za rogiem

Nie stoją Anioł z Bogiem?

Nie obserwują zdarzeń

I nie spełniają marzeń?…”

Fragment piosenki zespołu De Su  „Kto wie”

Atmosfera wokół nas każdego dnia staje się coraz bardziej przesycona zapachem świerkowych igieł i lukrowanych pierników. To znak, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a przed nami jeden z piękniejszych okresów w roku. W naszej placówce, zarówno wychowankowie, jak i pracownicy doskonale to czują ,dzięki wielu zajęciom tematycznie nawiązującym do tradycji bożonarodzeniowych.  Nasi pracownicy, z pełnym zaangażowaniem, skupili się na przedstawieniu wychowankom wartości Świąt Bożego Narodzenie, jego historii, tradycji z nim związanych, a co najważniejsze płynącego z nich przesłania miłości, dobroci, nadziei i wzajemnego szacunku.

Nasi chłopcy zaangażowali się do prac związanych z przystrojeniem naszej placówki, wiele czasu poświęcili na wykonanie przepięknych ozdób świątecznych dla siebie i swoich rodzin, ale także na potrzeby akcji charytatywnych organizowanych w naszym mieście. Czas wspólnie spędzony przy tworzeniu ozdób sprzyjał wielu rozmowom o tradycjach, wspomnieniach, marzeniach …

Stroiki świąteczne, choinki, kartki świąteczne oraz pierniki wymagały naprawdę dużo cierpliwości , staranności i zaangażowania, ale efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania i przysporzył mnóstwo satysfakcji i radości.

Wszystkim wychowankom, ich rodzinom, pracownikom życzymy zdrowych, spokojnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia ! Wszelkiej pomyślności w Nowym 2022 Roku !!!

Scroll to Top