Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich
w Świdnicy

„Żeby zmieniło się nasze życie,
musimy najpierw zmienić samych siebie.”

ADOPCJA KOTKÓW

Ostatnie dni były niezwykle ciekawe. Umieściliśmy artykuł na stronie internetowej https://www.walbrzych24.com/artykul/28580/przygarnij-mruczka, o naszej działalności związanej z wolontariatem oraz na OLX ogłoszenie o możliwości adopcji kotów.

Oddźwięk był natychmiastowy. Kilkanaście telefonów od zainteresowanych osób. W piątek zgłosiła się jedna osoba zdecydowana na adopcję, a w sobotę druga. Nawet nie spodziewaliśmy się, że tak duże będzie zainteresowanie.

Mamy również „rezerwację” na jednego kotka na środę. Koty zostały przez nas „oswojone” i przygotowane do pobytu z ludźmi. Żal trochę było się z nimi rozstawać, ale wiedzieliśmy od początku jakie stoją przed nami zadania. Nabyte przez nas doświadczenia związane z opieką nad zwierzętami w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy zaowocowały umiejętnością opieki nad zwierzętami. Lepiej rozumiemy co to jest bezinteresowność, odpowiedzialność, troska o inną istotę.

Chcielibyśmy kontynuować taką działalność w hostelu. Może uda nam się znaleźć domy i troskliwych opiekunów dla innych zwierzaków.

Scroll to Top