„Żeby zmieniło się nasze życie,
musimy najpierw zmienić samych siebie.”
Zdjęcia Do Filmu Mydło Na Terenie Naszego Zakładu

Zdjęcia Do Filmu Mydło Na Terenie Naszego Zakładu

W październiku i listopadzie 2018 r. w Świdnicy na terenie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich realizowane były zdjęcia do filmu fabularnego “Mydło” w reżyserii dokumentalistki Małgorzaty Imielskiej. 

W filmie grają m.in. Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Jowita Budnik, Adam Cywka, Halina Rasiakówna, Magdalena Czerwińska, Helena Englert, Magdalena Celmer, Katarzyna Wajda, Dobromir Dymecki, Anita Poddębniak czy Ryszard Kluge. Autorem zdjęć jest Tomasz Naumiuk, operator i reżyser. Producentem jest Wojciech Kabarowski – NAIMA FILM , opiekę artystyczną nad  projektem sprawuje Jerzy Kapuściński.

Zdjęcia poprzedziły prace adaptacyjne, które rozpoczęły się w II połowie września 2018 r. i prowadzone były przez duże ekipy budowlane. Prace zakończono w grudniu 2018r.

Sypialnie, pokoje wychowawców, świetlice, sale nauk i hol w internacie  ZPiSdN dostosowano do potrzeb filmu. Sceny kręcono w gabinecie Dyrektora i Kierownika, w kaplicy, gabinecie lekarskim, izolatki i izby chorych zaadaptowano na Izby przejściowe. Ekipa filmowa wkroczyła tez do łazienek, pralni, kuchni i stołówki. Nie ominęła też naszych kazamatów czy pomieszczeń technicznych. Dniem i nocą kręcili sceny na boisku sportowym i spacerniaku.

Wychowankowie mieli możliwość przyjrzeć się z bliska pracy aktorów, reżysera, producenta, scenarzystów, operatorów i ogromnej ekipy technicznej.

W ramach dobrej współpracy wychowankowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach hip-hopowych , a dla zainteresowanych chłopców przeprowadzono warsztaty filmowe , podczas których nakręcili autorski utwór rapowy. Kilkudniowe warsztaty przy udziale profesjonalnego sprzętu poprowadził młody reżyser i student Szkoły Filmowej w Łodzi Maciej Jankowski.