„Żeby zmieniło się nasze życie,
musimy najpierw zmienić samych siebie.”
Zawody w wyciskaniu sztangi Strzegomiu

Zawody w Strzegomiu

1 grudnia 2019 roku kolejny już raz uczestniczyliśmy w zawodach sportowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Poprzednie były jednak niższej rangi. Tym razem były to zawody rangi wojewódzkiej VIII INTEGRACYJNE OTWARTE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W WYCISKANIU LEŻĄC KLASYCZNYM.

Pod opieką wychowawcy – trenera Arkadiusz T. oraz instruktora sportów siłowych – pracownika ochrony Bartka R., my wychowankowie grupy hostelowej Patryk B. oraz Patryk H. Zostaliśmy odpowiednio przygotowani do tej sportowej imprezy. Warto tutaj podkreślić, że w zawodach tych uczestniczyły osoby z różnego rodzaju niesprawnościami. A jednak wszyscy w sportowej rywalizacji  wykazali się wielkim zaangażowaniem, hartem ducha, odpornością na stres i zapałem.

Impreza ta była profesjonalnie przygotowana. Patryk B. zajął VIII miejsce z wynikiem 110 kg, natomiast Patryk H. Z wynikiem 65 kg zajął II miejsce. Oczywiście obaj startowali w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Jak na początki działania naszego koła hostelowych siłaczy jest to olbrzymi sukces. Już myślimy nad udziałem w kolejnych zawodach i, aby lepiej się do turniejów przygotować, wychowawca Arkadiusz T. wraz z pracownikiem ochrony panem Bartkiem R. chcą stworzyć sekcję treningową przygotowującą nas do tego typu zawodach. A może tak w przyszłości turniej między poprawczakami znajdującymi się na Dolnym Śląsku. To na pewno byłaby ciekawa rozgrywka.

Niemniej gratulacje dla wychowanków Patryka H. i Patryka B. oraz wielkie podziękowania dla pana Bartka R. i wychowawcy Arkadiusza T za przygotowanie nas i organizację wyjazdu.