„Żeby zmieniło się nasze życie,
musimy najpierw zmienić samych siebie.”
Sprawozdanie Z Realizacji Projektu

Sprawozdanie Z Realizacji Projektu 100 Km Na Stulecie Niepodległej

10 października 2018 roku rozpoczęliśmy realizację programu „100 KILOMETRÓW NA STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”. W swoim założeniu, poprzez realizację tego projektu, mamy zamiar odwiedzać miejsca ważne dla historii Polski, związane z martyrologią narodu polskiego oraz najbardziej urokliwe miejsca naszego kraju. Wspólnie z wychowankami postanowiliśmy, w trakcie wycieczek, przejść 100 kilometrów i w ten sposób uczcić tę doniosłą rocznicę.

W trakcie tej wyprawy przeszliśmy 15 kilometrów.

Wychowankowie oraz wychowawcy pojechali na Zamek Grodziec. Zwiedzanie zajęło nam około 2 godzin. Pogoda była wyśmienita, widoki wręcz doskonałe. Po wejściu na wieże zamku napawaliśmy się pięknymi widokami. Zwiedzając wnętrze zamku poznaliśmy dawne dzieje tych ziem. Dowiedzieliśmy się jak budowano tutaj polska państwowość, jak te ziemie się rozwijały, poznaliśmy dawne zwyczaje i kulturę.

Potem pojechaliśmy zdobyć OSTRZYCĘ. Góra ta jest też zwana polską Fujiyamą. Stary wygasły wulkan to doskonałe miejsce na jesienną wspinaczkę. Po wejściu na sam szczyt przed nami rozwinął się cudny widok na inne wygasłe wulkany. Kilkanaście minut z zapartym tchem napawaliśmy się widokami. Na koniec wizyta w Jeleniej Górze i zwiedzanie tego uroczego miasta. Starówka, Rynek i wieża widokowa. Wieczorem powróciliśmy do zakładu zmęczeni, ale zadowoleni.